جمع صورت حساب : 0 تومان سبد خرید

 

 

راهنمای خرید لوازم ورزشی

معرفی و بررسی ورزش تناسب اندام تی آر ایکس TRX-ایران سی نت

  • 1322

تی آر ایکس trx چیست؟

ورزش تی آر ایکس بهترین ورزش معلق با تمرکز بر مرکز تعادلی بدن ، موجب درگیر شدن تمام عضلات بدن می شود. به همین دلیل است تی آر ایکس به ورزش بدنسازی و تناسب اندام تمام بدن مشهور است. حال می خواهید در مورد دستگاه تی آر ایکس TRX  و از انواع تمرینهای آن بیشتر بدانید؟

در صورتی که اخیرا به یک باشگاه بدنسازی رفته باشید احتمالا متوجه وجود بند هایی به رنگ زرد و سیاه شده اید که به دیوار متصل بوده و یا از سقف آویزان هستند.

معرفی-و-بررسی-ورزش-تناسب-اندام-تی-آر-ایکس-TRX-Suspension-Sport

این بندها برای انجام ورزش تی آر ایکس TRX یا تمرینات معلق مقاومتی بدن برای بدنسازی و تناسب اندام هستند. کالری سوزی ورزش تی آر ایکس trx نسبت به بسیاری از ورزش های دیگر بیشتر است. این بند ها وسایل تمرینات معلق هستند که قابل جابه جایی است و توسط نیروی تکاوران دریایی به ابداع شده است و برای انجام تمرینات TRX استفاده می شوند.

شاید بپرسید TRX یعنی چه و مخفف چیست؟ TRX در واقع مخفف Total Body Resistance Exercise است که به درستی به مفهوم مقاومتی این ورزش توسط نیروی بدن شما میباشد.

تمرینات ورزشی تی آر ایکس TRX با استفاده از نیروی جاذبه و وزن بدن هر قسمت از بدن فرد را درگیر نموده و به آن شکلی مناسب می بخشند.در هر یک از این تمرینات، در حالی که فرد با استفاده از یک بند معلق تعادلی خود را نگه می دارد بخشی از بدن او در هوا معلق می ماند.این وضعیت، یک ورزش قدرتی در کل بدن برای ورزشکاران تازه کار و یا با تجربه در تناسب اندام، پاور لیفتینگ، دوندگی و ورزش استقامتی می باشد.

معرفی-و-بررسی-ورزش-تناسب-اندام-تی-آر-ایکس-TRX-Suspension-Sport

انواع مزایای ورزش تی ار ایکس TRX :

1-بالا بردن آمادگی جسمانی
2-استقامت بدن
3-انعطاف پذیری بدن
4-قدرت جسمانی فردی
5-چابکی و چالاکی بدن
6-چربی سوزی و گالری سوزی مناسب
7-هماهنگ سازی کارکرد عصب و عضله
8-ورزش ساده و قابل استفاده در خانه و فضای باز
9-ارزان قیمت بودن دستگاه تی آر ایکس
10-ورزشی بسیار مناسب برای همه افراد و در هر سنی به خصوص برای بانوان جهت تناسب اندام

معرفی-و-بررسی-ورزش-تناسب-اندام-تی-آر-ایکس-TRX-Suspension-Sport

فواید ورزش تی آر ایکس trx :

یکی از بهترین ورزش های نو برای تمرین های روزانه جهت لاغری و تناسب اندام سیستم آموزشی تی آر ایکس TRX است. مردم بیشتر علاقه مند به این نوع تمرین می شوند تا برنامه آموزشی خود را به بهترین شکل پیش ببرند. اگر قبلا تی آر ایکس را نادیده می گرفتید حالا بدون قید و شرط می توانید آن را جزء برنامه های ورزشی خود قرار بدهید.

 

مزیت های اصلی ورزش معلق تی آر ایکس TRX :

 

سطح بالای اثر گذاری

یکی از بزرگترین موارد در مورد سیستم آموزش TRX این واقعیت است که این یک شکل بسیار تاثیرگذار از تمرین های قدرتی، استقامتی و افزایش انعطاف پذیری است. برای کمک به کاهش برخی از درد ها و تنش های وارده به مفاصل، شما می خواهید تمام اشکال دیگر فعالیت های خود را با سطح تاثیر بالایی در نظر بگیرید، آموزش تعلیق تی آر ایکس دقیقا همان چیزی است که می خواهید.

معرفی-و-بررسی-ورزش-تناسب-اندام-تی-آر-ایکس-TRX-Suspension-Sport

این ورزش نوین به کاهش خطر ابتلا به آسیب در هنگام تمرین ها کمک می کند و در عین حال اطمینان حاصل می کند که می توانید قدرت عضلانی خوبی را به دست آورید.

تقویت هسته بدن

صحبت از قدرت عضلانی مزیت بعدی ورزش تی آر ایکس TRX است. این ورزش ایده آل برای تقویت سطح هسته بدن است که برای حفظ ستون فقرات و استقامت کلی بدن منجر می شود. افرادی که دارای قدرت هسته ای ضعیف هستند ممکن است درد کمر را با ورزش های دیگر تجربه کنند، بنابراین وقت کمتری برای بهبود این عنصر از سطح آمادگی جسمانی خود برای سرمایه گذاری در بلند بر بدن خود خواهید داشت.

در طول تمرین های تعلیق سیستم آموزش تی آر ایکس به دلیل آنکه ماهیتی بر اساس وزن بدن در حالت معلق دارد، این مورد در تمام تمرین های تی آر ایکس باعث تقویت هسته بدن می شود. (هسته بدن نقطه ثقل توده بدن به نسبت مرکز ثقل زمین است که با هر تمرین این نقطه ثقل تغییر کرده و بدن برای در ارستا قرار گرفتن با نیروی ثقل زمین دچار چالش می شود)

افزایش تعادل و چابکی

تعادل و چابکی دو جزء اصلی از سطح آمادگی جسمانی است که می توانید با آموزش منظم TRX آن را بهبود بخشید. تی آر ایکس نیاز به سطح بالاتری از تعادل نسبت به حرکت های سنتی دارد و پس از آن به عملکرد بهتر شما منجر می شود و به شما کمک می کند که هر بخش از تمرین را با ثبات بیشتری انجام دهید.

معرفی-و-بررسی-ورزش-تناسب-اندام-تی-آر-ایکس-TRX-Suspension-Sport

در هنگام انجام تک تک تمرین های این ورزش سعی کنید هر تمرین را به درستی در فرم خود اجرا کنید و در آن هنگام است که متوجه ماهیت هر حرکت برای افزایش تعادل وانعطاف پذیری می شوید.

افزایش استقامت عضلانی

مزیت دیگری که شما از ورزش تعلیق  TRX دریافت می کنید، استقامت عضلانی است. از آنجا که شما با استفاده از طناب تی آر ایکس به اندازه کافی از وزن بدن خود برای انجام تمرین ها استفاده می کنید، اغلب با استفاده از تمریناتی که انجام می دهید از یک محدوده بزرگتر استفاده می کنید که به افزایش توانایی عضله برای مقاومت در برابر خستگی منجر می شود. این ورزش یک تمرین عالی بدنسازی است.

استفاده در هر زمان و هر مکان

همچنین از مزایای مهم ورزش تی آر ایکس TRX می توان به قابلیت استفاده در هر محیطی اعم از محیط خانه، محل کار و یا هر فضای باز در طبیعت اشاره کرد که به همراه برخورداری از یک ورزش کامل برای سلامت تن و روان، می تواند یک سرگرمی هیجان انگیز برای هر شخص چه مردان و چه بانوان، جوانان و نوجوانان باشد.

 

برای بررسی و انتخاب و خرید بهترین مارک انواع تی آر ایکس بر روی بنر زیر کلیک نمایید

نظرات

نظر خود را بنویسید